Jak wynika z ostatniego wywiadu Björk, którego udzieliła dla magazynu AnOther, artystka jest własnie w trakcie kompletowania materiału na swój najnowszy album. Nie jest w tym jednak odosobniona, ponieważ w procesie tym towarzyszy jej wenezuelski producent, Arca. Duet miał już okazję współpracować przy ubiegłorocznym krążku, Vulnicura. Jak dotąd, udało im się nagrać trzy nowe utwory, które prawdopodobnie trafią na nowe LP.

We wspomnianym wywiadzie artystka opowiedziała co nieco o pracy przy nadchodzącym longplayu. Stwierdziła, że tym razem pierwsze, co przychodzi do głowy, to melodie. Mówiła również o kooperacji z Arca i nowych utworach. Porównywała proces tworzenia ostatniego albumu do najnowszych prac: „Ostatni album, który wspólnie nazywamy „piekłem”, był jak rozwód. Więc tym razem tworzymy raj. Utopię.”

Wedle napływających od jakiegoś czasu informacji, Arca wydaje się być wyjątkowo zapracowany. Oprócz kooperacji z Björk, nagrywa również Shaynem Oliverem oraz zajmuje się własnym, solowym albumem, Reverie.