Mamy już końcówkę maja, więc po wyjątkowo długiej przerwie (nad ostatnią pozycją w katalogu pieczę sprawował David Holmes, a jej premiera odbyła się w październiku zeszłego roku) powraca seria Late Night Tales. Zaszczyt otwarcia 2017 przypada BADBADNOTGOOD, których obecność w gronie kuratorów była wyczekiwana przez wiele osób. Ich wizja w pełnej krasie ukaże się dopiero 28 lipca, ale w ramach przedsmaku poznaliśmy tradycyjny cover – kanadyjski kwartet przedstawił własną, swobodniejszą i instrumentalnie wzbogaconą interpretację “To You” z ostatniego albumu Andy’ego Shaufa.

“Byliśmy naprawdę podekscytowani, kiedy pojawiła się szansa na poskładanie przez nas kompilacji Late Night Tales. Wykorzystaliśmy ją do pokazania ludziom całej tej wspaniałej muzyki, z którą mamy styczność w czasie trasy i poznając nowych ludzi. Każdy utwór w niej zawarty został nam pokazany przez niesamowitą osobę albo nagrany przez jednego z naszych przyjaciół.

Przygotowaliśmy też cover utworu jednego z naszych ulubionych obecnie aktywnych muzyków, Andy’ego Shaufa. Ci artyści, tak jak wielu, wielu innych, inspirowali nas do tworzenia i utrzymywania przy życiu naszej głębokiej miłości do muzyki. Ten mix dotrzyma Wam towarzystwa w cichą noc, w pojedynkę czy z przyjaciółmi. Możecie posłuchać jej w samolocie, autobusie, na spacerze czy w każdej innej sytuacji, kiedy będziecie potrzebowali soundtracku do medytacji i refleksji”.

Poza paroma słowami wyjaśnienia i wspomnianym coverem, do naszych rąk trafił również dobrze znany, soundcloudowy sampler, który pozwala poczuć klimat kompilacji już w tym momencie.

latenighttales-badbadnotgood

Late Night Tales: BADBADNOTGOOD:

01 Boards Of Canada: “Olson”
02 Erasmo Carlos: “Vida Antiga”
03 Gene Williams: “Don’t Let Your Love Fade Away”
04 The Chosen Few: “People Make The World Go Round”
05 Esther Phillips: “Home Is Where the Hatred Is”
06 Delegation: “Oh Honey”
07 Velly Joonas: “Käes on aeg”
08 Stereolab: “The Flower Called Nowhere”
09 Kiki Gyan: “Disco Dancer”
10 Admas: “Anchi Bale Game”
11 Francis Bebey: “Sanza Nocturne”
12 Thundercat: “For Love I Come”
13 River Tiber: “West” [ft. Daniel Caesar]
14 Charlotte Day Wilson: “Work”
15 The Beach Boys: “Don’t Talk (Put Your Head On My Shoulder)”
16 Donnie & Joe Emerson: “Baby”
17 Les Prospection: “Lido”
18 Grady Tate: “And I Love Her”
19 BadBadNotGood: “To You” (Andy Shauf cover)
20 Steve Kuhn: “The Meaning Of Love”
21 Lydia Lunch: “You, Me and Jim Beam”