Dwa lata po fenomenalnie przyjętym Mutant, pochodzący z Wenezueli producent Arca powraca z informacjami o swoim najnowszym wydawnictwie. Wbrew temu, o czym mówiło się wcześniej, jego nowy krążek nie będzie nazywał się Reverie. Tytuł zapowiedzianej na 7 kwietnia premiery zmienił się na prostszy Arca. Mimo to, wśród mających znaleźć się na nim 13 utworów, pojawi się również i kompozycja opatrzona wspomnianym tytułem. Tymczasem już dziś słuchać możemy pierwszego, otwierającego tracklistę utworu pt. „Piel”.

Tym razem autor po raz kolejny zdecydował się na wykorzystanie wokalu, czyniąc swoje nagranie, przynajmniej częściowo, nieco bardziej przyziemnym. Wyśpiewywane słowa zbliżają się do czegoś w rodzaju kołysanki, zmieniając swój charakter wraz ze zmianą muzycznego, ambientalnego w tym wypadku otoczenia. Numer zdaje się świadomie ciągnąć spuściznę ubiegłorocznego wydawnictwa Entrañas, które ciążyło na słuchaczu zarówno brzmieniowo, jak i poprzez swoją zagadkową atmosferę. W tej dziedzinie sprawdzało się ono nawet lepiej, niż przytoczony wcześniej Mutant. Na Youtube, oprócz audio do „Piel”, pojawiła się również, jak głosi tytuł – alternatywna wersja utworu, opatrzona klipem. Widzimy w nim na wpół rozebranego artystę wyginającego się w bliżej nieokreślonym miejscu, budową przypominającym jaskinię.

Zaprezentowana okładka nadchodzącego wydawnictwa to po raz kolejny dzieło wieloletniego współpracownika i współlokatora Arca, Jessego Kandy, którego prace oglądać można również przy okazji wydawnictw FKA Twigs czy Björk.

Arca:

1. Piel
2. Anoche
3. Saunter
4. Urchin
5. Reverie
6. Castration
7. Sin Rumbo
8. Coraje
9. Whip
10. Desafío
11. Fugaces
12. Miel
13. Child

Wedle ubiegłorocznych wywiadów przeprowadzonych z Björk, obecnie trwa współpraca między artystką a wenezuelskim producentem, która najpewniej zaowocuje jej najnowszym albumem.