W poniedziałek dowiedzieliśmy się, że kolejnymi artystami zbliżającego się wielkimi krokami Open’er Festival zostaną Arctic Monkeys. Zamykają oni tym samym listę czterech headlinerów i dołączają do wcześniej zabukowanych – Gorillaz, Bruno Marsa oraz Depeche Mode. Przypomnijmy, że Brytyjczycy wystąpili w Gdyni już dwukrotnie – odpowiednio na edycjach w 2009 oraz 2013 roku, a aktualnie pracują nad nowym krążkiem, który ma ukazać się jeszcze w tym roku. Będzie to zatem znakomita okazja do zapoznania się z ich najnowszymi dziełami, a dla niektórych świetna sposobność, by zobaczyć swoich idoli na żywo po raz pierwszy w momencie, kiedy mają status jednego z największych rockowych zespołów świata.

Po takim ogłoszeniu zanosiło się na kolejnych kilka tygodni przerwy w informacjach z obozu Open’era. Nic bardziej mylnego – wczoraj poprzez serwisy społecznościowe organizatorzy potwierdzili informacje, o której było głośno już od jakiegoś czasu. Do składu jednego z największych polskich eventów dołączyli Migos. Trio z Atlanty od zeszłego roku pobija rekordy odtworzeń w serwisach streamingowych, a ich najnowsze dziecko CULTURE II ujrzało światło dzienne niecały tydzień temu. Artyści, podobnie jak wcześniej ogłoszony zespół z Sheffield, wystąpią na głównej scenie 4 lipca.

W piątek dołączył do nich jeszcze Nick Cave wraz z Bad Seeds, którzy występowali w Warszawie stosunkowo niedawno, bo w październiku zeszłego roku. Mamy nadzieję, że na otwartą festiwalową przestrzeń uda się przenieść chociaż część metafizycznego charakteru tego występu. Powroty tak wielkich postaci zawsze będą mile widziane.

Nie dość jednak było w tym tygodniu rozpieszczania fanów przez Alter Art. Kolejną bombę zrzucili dzisiaj koło południa. Pierwszym potwierdzonym headlinerem Kraków Live Festival został Kendrick Lamar, który tym samym wraca do stolicy Małopolski po dwóch latach przerwy (wcześniej wystąpił także na Open’erze 2013). To jedno z ogłoszeń, których spodziewała się większość środowiska, zastanawiając się tylko kiedy i gdzie, co nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia ze znakomitym bookingiem. Niedawny laureat 5 statuetek Grammy za materiał z albumu DAMN. wystąpi dla polskiej publiczności 17 sierpnia na Lotnisku Muzeum Lotnictwa Polskiego.