Agnes Obel wróci wiosną do Polski

Wiosna przyszłego roku zapowiada się naprawdę obiecująco, zwłaszcza dla fanów subtelnych, nieco lżejszych brzmień. Po wspaniałej wiadomości związanej z koncertami Kings of Convenience w naszym kraju, przyszła kolej na występy Agnes Obel. Duńska artystka wróci do Polski pod koniec maja, kontynuując tym samym promocję nowego krążka.

Na trzecią płytę pianistki czekaliśmy trzy lata – wcześniej Agnes Obel zachwyciła albumem Aventine. Do swoich kompozycji opartych przede wszystkim na miarowym fortepianie, artystka przemyca tradycyjnie także wiolonczelę i skrzypce. Przy produkcji najnowszego krążka eksperymentowała jednak też z nowymi instrumentami – użyła m.in. trautonium, wiekowego urządzenia kreującego brzmienie elektroniczne, wymyślone w 1930 roku w Niemczech. Pełny nowych inspiracji  Citizen of Glass ostatecznie ujrzał światło dzienne 21 października.

Agnes Obel pojawi się u nas na dwóch koncertach – 30 maja w Sali Audytoryjnej WCK we Wrocławiu oraz dzień później w łódzkiej Wytwórni. Będzie to tym samym druga okazja do usłyszenia najnowszego materiału na żywo – w trakcie jesiennej trasy koncertowej, w listopadzie Dunka zagrała w Gdańsku i Warszawie. Bilety na majowe występy pojawią się wkrótce na Eventimie oraz Ticketpro.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed